Audi A4 Allroad zadebiutuje we Frankfurcie?

Niemiecki koncern z Ingolstadt nabiera rozpędu w zakresie wypuszczania kolejnych generacji oraz wersji nadwoziowych modelu A4. Tym razem przyszedł czas na tajemniczy prototyp o nazwie A4 Allroad, który aktualnie przechodzi testy i być może niedługo zadebiutuje na rynku motoryzacyjnym.

2017-audi-a4-allroadAudi ma spore doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu samochodów przeznaczonych do jazd po bezdrożach. Pod nazwą Allroad wypuszczono już wiele udanych egzemplarzy, wśród których warto wymienić m.in. model A6 Allroad, obecnie znajdujący się w ofercie niemieckiego koncernu.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce na rynek trafi Audi A4 z oznaczeniem Allroad. Ze zdjęć szpiegowskich jasno wynika, że pomimo całkiem sprawnego kamuflażu, testy dotyczą Audi A4 Avant z przerobionymi zderzakami oraz wyraźnie podniesionym zawieszeniem. W Internecie można przeczytać plotki, że auto jest już niemal w 100% przygotowane do produkcji seryjnej, przez co jego premiera planowo ma się odbyć podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Jeżeli chodzi o specyfikację pojazdu, to oczywiste jest, że niemiecki producent w fazie testów nie zdradzi szczegółów dotyczących jednostek napędowych, jakie trafią pod maskę auta, a co za tym idzie nie poda także informacji dotyczących osiągów samochodu. Wiemy natomiast, że samochód z pewnością zostanie wyposażony w nowe jednostki Audi – mowa tutaj o silniku 2.0 TFSI, który jest w stanie generować w dwóch wariantach 190 i 252 KM mocy, a także silniki diesla – również o pojemności dwóch litrów, generujące 150 i 190 KM.

O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco.