Audi A4 otrzyma nowy silnik

Inżynierzy niemieckiego koncernu Audi z Ingostadt opracowali całkiem nowy silnik – 2.0 TFSI, który ma trafić do najnowszej generacji popularnej serii A4.

audi-a4-20-tfsiPomimo panującej wszem i wobec mody na downsizing, nie wszystkie koncerny motoryzacyjne postanowiły dostosować się do obowiązujących trendów, ustalając własne standardy. Jednym z koncernów, który postanowił się wyłamać jest niemieckie Audi, które zaprezentowało niedawno najnowszą jednostkę napędową – 2.0 TFSI, jaka ma trafić do nowej generacji modelu A4.

Podczas sympozjum zorganizowanego w Wiedniu, przedstawiciele niemieckiego koncernu Audi zaprezentowali rewolucyjny silnik 2.0 TFSI, który wyróżnia się na tle dotychczas prezentowanych silników. Nowa jednostka napędowa inżynierów z Ingostadt ma charakteryzować się jeszcze krótszym układem dolotowym, co jest w stanie przełożyć się na znacznie większy stopień sprężenia.

Silnik 2.0 TFSI będzie napędzany czterema cylindrami, a jego moc wyniesie 190 KM przy 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według zapewnień producenta, także wyniki spalania samochodu będą należały do jednych z najlepszych w segmencie, bowiem w nowej generacji Audi A4 ma ono wynieść ok. 5 litrów na każde pokonane 100 km w cyklu mieszanym.
Premiera silnika 2.0 TFSI nastąpi już pod koniec bieżącego roku wraz z debiutem najnowszej generacji Audi A4.