Nowe Audi A4 zadebiutuje we Frankfurcie

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku niemiecki koncern z Ingolstadt zaprezentuje najnowszą generację kultowej serii Audi A4. Wskazuje na to ilość przecieków, które co chwila pojawiają się w Internecie.

audi-a4-2016-frontDo sieci trafiły właśnie nowe, szpiegowskie fotografie prezentujące przednie reflektory Audi A4 2016. Oprócz tego, zamaskowane wersje samochodu widziane są w wielu rejonach całego świata, co pozwala przypuszczać, że trwają zaawansowane prace nad tym modelem. Z licznych informacji wynika, że najnowsza generacja modelu A4 będzie charakteryzowała się najostrzejszym wyglądem z całej serii. Prawdopodobnie przełoży się to także na bardziej usportowiony charakter auta, które będzie w stanie generować rewelacyjne osiągi.

Pod maskę samochodu ma trafić szeroka gama zarówno wysokoprężnych, jak i benzynowych jednostek napędowych. Niewykluczone jest, że do produkcji seryjnej trafi także odmiana e-tron. W tej chwili możemy już być niemal przekonani, że najnowsze Audi A4 2016 zostanie stworzone na platformie MLB, co pozwoli na „odchudzenie” masy całkowitej pojazdu względem poprzednika o około 100 kg.

Najnowsze Audi A4 zostanie zaprezentowane prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września, gdy odbędą się Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie.