Audi A4 wśród najchętniej kradzionych aut w Polsce

Z raportów przedstawionych przez polską policję wynika, że w 2014 roku modele Audi A4, obok Volkswagena Golfa znajdowało się w czołówce najchętniej kradzionych samochodów w Polsce.

Audi_A4_B82014 rok przyniósł spadek kradzieży samochodów w naszym kraju. W 2013 roku zanotowano 15,5 tys. zgłoszeń dotyczących kradzieży, a w minionym roku było ich o niespełna 1,5 tys. mniej. Zdecydowanie najwięcej zgłoszeń odnotowano w Warszawie, gdzie odnotowano 2894 kradzieże aut osobowych. W dalszej kolejności uplasowały się Katowice oraz Poznań. Gdzie odnotowano najmniej kradzieży? W Kielcach, gdzie odnotowano łącznie 179 zgłoszeń (wszelkich typów pojazdów, nie tylko osobowych), w Rzeszowie (217) oraz w Białymstoku (229).

Które auta kradzione są najchętniej? Tutaj dominują niemieckie marki, a najczęściej kradzionym autem są nowe generacje Volkswagena Golfa. Oprócz Golfa, w czołówce zestawienia znajduje się Volkswagen Passat, Audi A4 oraz Audi A6. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się ponadto takie auta jak Audi A3, Volkswagen Touran, Ford Mondeo, Honda Civic oraz Toyota Corolla.