Audi A4 obchodzi swój jubileusz

Kilka dni temu minęło 20 lat od opuszczenia taśmy produkcyjnej fabryki w Ingolstadt przez pierwsze Audi A4 – jest to nie lada sukces niemieckiego koncernu.

audi-a4-jubileuszW chwili obecnej, w sprzedaży znajduje się czwarta już generacja modelu. Samochód trafił do sprzedaży 20 lat temu, zastępując Audi 80 i już w początkowej fazie dystrybucji stał się prawdziwym hitem sprzedażowym. Co ciekawe, popyt wśród klientów na model A4 wzrasta z każdą, kolejną generacją.

Świadczą o tym m.in. liczby – tylko w 2013 roku, w fabryce Audi w Ingolstadt wyprodukowano aż 576 680 egzemplarzy modelu A4. Oprócz fabryki w Ingolstadt, Audi A4 produkowane jest także w Neckarsulm, a od niedawna również na rynkach azjatyckich – w Chinach, Indiach oraz Indonezji, gdzie zaspokaja potrzeby miejscowych kierowców.

Główna fabryka Audi – ta zlokalizowana w Ingolstadt szykuje się na rozpoczęcie produkcji najnowszej, piątej generacji modelu. Ma ona wystartować już w 2015 roku. Jakie zmiany będą dotyczyć nowego Audi A4 w porównaniu do obecnie sprzedawanej odmiany? Tego jeszcze nie wiemy, ale można przypuszczać, iż będą to spore zmiany konstrukcyjne, gdyż fabryka w Ingolstadt jest obecnie przygotowywana na produkcję najnowszego Audi – specjalnie z tej okazji w niemieckich zakładach zainstalowanych zostanie przeszło 1300 różnorodnych maszyn.