Nowe Audi A4 przyłapane na testach

Niemiecki koncern pracuje nad stworzeniem najnowszej generacji Audi A4. Model, który otrzyma oznaczenie B9 i trafi do salonów w przyszłym roku został właśnie przyłapany na testach.

audi-a4-b9-2015Niestety, nowe Audi jest niemal w pełni zakamuflowane, więc nie odkrywa wielu detali w zakresie wyglądu zewnętrznego auta. Niemiecki koncern od wielu lat przyzwyczaił nas do tego, że zmiany w kolejnych generacjach ich flagowych samochodów nie są rewolucyjne, więc również tym razem nie powinniśmy spodziewać się rewolucji. Zdjęcia, jakie udało się wykonać szpiegom prezentują najnowsze Audi A4 B9, jednak jak wspominaliśmy – niewiele one zdradzają, nawet w zakresie wyglądu frontu samochodu, gdzie zakryte zostały reflektory.

Zajmijmy się więc faktami, które zostały już potwierdzone. Otóż, nowe Audi A4 B9 produkowane będzie na platformie MLB Evo, która pozwoli na obniżenie masy własnej pojazdu o 100 kg w porównaniu z poprzednią generacją. Co ciekawe, samochód będzie oferowany w hybrydowej wersji napędu, gdzie podstawowy silnik stanowić będzie jednostka napędowa o oznaczeniu TSFI, która z dwóch litrów pojemności będzie generować 118 KM mocy. Będzie ona wspomagana przez elektryczny silnik, przez co łączna moc napędu wzrośnie do 95 KM. Przy wykorzystaniu wyłącznie silnika elektrycznego będziemy mogli pokonać 50 kilometrów.

Audi A4 B9 trafi do salonów w przyszłym roku.