Nowa generacja A4 przyłapana na torze – wideo.

Wiele wskazuje na to, że premiera najnowszej generacji Audi A4 nadchodzi wielkimi krokami. Tym razem dziennikarzom udało się przyłapać i nagrać nową „a czwórkę” podczas testów na torze Nurburgring.

Nie tak dawno informowaliśmy Was o tym, że nowe Audi A4 przyłapane zostało podczas fotoreporterów w fazie testów. Tym razem dziennikarzom udało się nagrać kolejną generację A4 w trakcie testów na legendarnym torze Nurburgring w Niemczech. Niestety, przyłapany prototyp ponownie charakteryzuje się takim samym wnętrzem i nadwoziem jak aktualnie sprzedawana generacja Audi A4. Wiemy jednak, że testowana była ze względu na nową platformę MQB, która umożliwi zmniejszenie wagi oraz gabarytów samochodu.

Głównymi konkurentami najnowszego Audi A4 mają być nowe BMW serii 3 oraz Mercedes-Benz klasy C. Według najnowszych doniesień kolejna generacja A4 ma być po raz pierwszy dostępna jako wersja plug-in hybrid. Jak już zdążyliśmy Was poinformować, także konkurencja, a więc BMW oraz Mercedes intensywnie pracują nad takimi odmianami swoich modeli. Hybrydowa wersja Audi A4 miałaby dostarczać 211 KM mocy, gdzie 95 KM pochodziłoby wyłącznie z napędu elektrycznego.