Kolejna generacja A4 w fazie testów?

Wiele wskazuje na to, że najnowsza generacja Audi A4, która do sprzedaży ma trafić w drugiej połowie przyszłego roku została przyłapana przez fotoreporterów podczas testów. Czym charakteryzuje się najnowsze A4?

Audi-A4-2015Głównymi rywalami nowego Audi A4 będzie tradycyjnie lokalna konkurencja – BMW z serii 3 oraz Mercedes klasy C. Przyłapana przez fotoreporterów odmiana Audi A4 ma takie samo nadwozie i wnętrze jak obecnie sprzedawany model, ale wyróżnia się odmienną, drugą generacją platformy MLB. Wspomniana płyta podłogowa prawdopodobnie będzie wyróżniać się mniejszymi rozmiarami, co mimo to będzie szło w parze z lepszą ergonomią wnętrza.

Najwięcej zainteresowania wzbudza fakt, iż najnowsze A4 będzie po raz pierwszy dostępne w wersji hybrydowej plug-in. Na tej płaszczyźnie konkurencja również nie śpi – wiele wskazuje na to, że identyczne wersje napędowe zaoferują w swoich flagowych modelach zarówno BMW, jak i Mercedes. Jeżeli chodzi o pozostałe silniki to wiele wskazuje na to, że w najnowszym Audi A4 zastosowana zostanie sprawdzona już z aktualnej generacji jednostka napędowa 2.0 TFSI.