6 milionów Audi z napędem Quattro

Audi wyprodukowało już 6 000 000 samochodów z napędem Quattro. Wynik ten był możliwy do osiągnięcia dzięki poszerzeniu gamy modeli w ostatnich latach.

audi-q5Silnik Quattro to legendarny napęd niemieckiego koncernu. Od 30 lat jest to rozpoznawczy znak marki na całym świecie, czym chwali się w swoim oświadczeniu szef produkcji Audi AG – Hubert Waltl. Ponadto szeroka gama samochodów Audi wyposażanych w napęd Quattro pomaga w dynamicznym rozwoju producenta na wielu, światowych rynkach. Przypomnijmy, że w lutym minionego roku Audi świętowało 5 000 000 swoich samochodów z tym legendarnym już napędem.

W poprzednim roku aż 44% kierowców, którzy decydowali się na zakup samochodu marki Audi wybierali auta z napędem Quattro. Jest to rewelacyjny wynik w skali globu, gdyż żaden inny producent nie może pochwalić się tak wysoką sprzedażą samochodów wyposażanych w napęd na cztery koła. Jeżeli chodzi o podział na poszczególne modele to zdecydowanie największą popularnością cieszy się Audi Q5. Za plecami tego auta plasuje się Audi A4. Samochody z napędem Quattro najlepiej sprzedają się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Rosji. Sporą popularnością Audi wyposażone w napęd na cztery koła cieszą się również w Niemczech, gdzie w pierwszym półroczu 2014 roku wyprodukowano ponad 60 tys. Takich aut.